Dermapen Nedir, Ne İşe Yarar?

Mikroiğneleme ismiyle de anılan dermapen, kolajen üretimi yoluyla cilt sorunlarını tedavi etmek için kullanılan bir kozmetik prosedür. Kolajen indüksiyon tedavisi olarak da bilinen bu yöntem, sivilce izlerini ve çatlak görünümünü, yüzdeki kukla çizgilerini azaltmak isteyenlere yardımcı olabilir. Ayrıca göz kapağı ameliyatı ve güneş lekeleri gibi belirli yaşlanma karşıtı prosedürlerde de kullanılır.

Dermapen uygulaması, cildinizi daha fazla kolajen üretmeye teşvik ederek çalışır. Buradaki amaç, uygulamadan kaynaklanan iğne deliklerinin cilde hafif hasar vermesi ve cildin yeni kolajen açısından zengin doku oluşturarak tepki vermesini sağlamaktır.

Bu yeni cilt dokusu sırayla, ton ve dokuda daha eşit olur. Cildin yaş veya yaralanma nedeniyle kolajen kaybetmesinin doğal olduğunu biliyoruz. Dermapen uygulaması yoluyla cildi yeni doku üretmeye teşvik ederek cildin daha sıkı olmasına yardımcı olacak daha fazla kolajen üretmesi sağlanır.

Dermapen Kursu Programı:

Dermaroller & Dermapen (Mikrodermal Terapi / Microneedle Therapy) Eğitimi;

Temel ve İleri Seviye Teori ve Demonstrasyon Uygulama / Dermaroller & Dermapen (Mikrodermal Terapi / Microneedle Therapy)

Cilt üzerinde kontrollü bir biçimde tahribat yaratma işlemi. Yüz, Boyun, Saçlı Deri, El Üzeri, Akne İzleri gibi sorunlu olan bölgelere uygulanan non ablatif bir yöntemdir. Teorik bilgi ile birlikte uygulamalı eğitim verilmektedir.

Kurs sonunda kurum sertifikası verilmektedir.

Bir yanıt yazın