Hikayemiz

Canan Yılmaz’ın güzellik sektöründeki başarı hikayesi, birçok kişiyi etkilemiş ve ilham vermiştir. Yıllar içinde gösterdiği kararlılık ve azim, onun kendi markasını yaratmasını ve sektörde önemli bir konuma gelmesini sağlamıştır. Genç yaşta üniversite eğitimine başlamış ve çevresindeki insanlar tarafından sürekli desteklenmiştir.

Üniversite yıllarında güzellik sektörüne olan ilgisi giderek artmış ve kendisini bu alanda geliştirmek için farklı eğitimler almaya yönelmiştir. İşvereninin teşvikiyle başladığı çalışmaları, kendi işletmesini kurma yolunda ilerlemesine dönüşmüştür. Kendi işletmesini açtıktan sonra da sürekli olarak sektördeki gelişmeleri takip etmiş ve kendisini yenilemek için çaba sarf etmiştir.

Canan Yılmaz’ın profesyonel yetenekleri ve müşteri odaklı yaklaşımı, müşteri tabanını genişletmesini ve itibarını artırmasını sağlamıştır. Aynı zamanda sektördeki diğer meslektaşlarıyla iş birliği yapmaktan çekinmemiş ve deneyimlerini paylaşmaktan keyif almıştır. Bu sayede sektörde saygın bir konuma gelmiştir.

Canan Yılmaz, güzellik merkezi işletmeciliği yaptığı yıllar içinde seminer ve eğitimler vermeye devam etmiş ve 2018 yılında Özel Canan Yılmaz Güzellik ve Meslek Edindirme Kursu’nu kurmuştur.

Canan Yılmaz

Canan Yılmaz Akademi; güzellik uzmanlığı, cilt bakımı, makyaj, kuaförlük vb. konularda eğitim ve meslek edindirme kursları vermektedir. Canan Yılmaz; 25 yıllık deneyim ve bilgisini bu alanda meslek, bilgi ve beceri edinmek isteyen herkese aktarmak ve yeni profesyoneller yetiştirmek için çaba göstermektedir. Kurslar uygulamalı ve teorik olarak verilmektedir. Kurs sonunda başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı ve MYK onaylı tüm dünyada geçerli sertifika verilmektedir. 

Canan Yılmaz Akademi; sektörün gelişmesine ve hak ettiği yeri bulmasına yönelik her türlü girişimi destekler, bilimsel yöntem ve prosedürleri uygular, beden ve ruh sağlığının bir bütün olduğunun bilincinde olarak ”en büyük güzellik sağlıktır” prensibinden asla taviz vermez.

Biyografi

İstanbul Üsküdar'da Doğdu.

İlkokul eğitimini Özel Eyüboğlu Koleji'nde tamamladı.

Ortaokul eğitimini Özel Bilimsel Eğitim Merkezi'nde (BEM Koleji) aldı.

Göztepe Tahran Lisesi'nde okudu ve Türkçe Matematik bölümünden birincilikle mezun oldu.

Üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü'nde tamamladı.

ODTÜ Üniversitesi Kimya Fakültesi mezunu kimyager Gül Hanım ile yolu kesişti ve kendisiyle uzun soluklu bir çalışma fırsatı yakaladı.