güzellik uzmanlığı eğitimi

Güzellik Uzmanlığı Eğitimi veya Estetisyenlik Eğitimi; günümüzün en popüler alanlarından olan güzellik sektörünün uzmanlarını yetiştirmek için müfredatı MEB. tarafından belirlenen ve MEB tarafından sertifikasyona tabi tutulan bir eğitim programıdır.

Güzellik uzmanlığı programlarında eğitim alan adaylar; teorik ve pratik eğitimler sonrasında Profesyonel Estetisyen veya Güzellik Uzmanı olarak ilk adımlarını atmış olurlar.

Her geçen gün uzman bulmak zorlaşıyor:
Her geçen gün yeni güzellik salonları, güzellik merkezleri açılmakta ve hastanelere bakım bölümleri eklenmektedir.

Bu durum Güzellik Uzmanlarına iş istihdamı sağlamakta ve iyi eğitimli, kalifiye estetisyen ve güzellik uzmanı arayışı sürekli olmaktadır.

Günümüzde artık iş bulmak değil, Güzellik Uzmanı bulmak daha zor hale gelmiştir. Güzellik Uzmanlığı Kursu’nda verilen eğitimlerle sektördeki bu açığı kapatmak ve nitelikli eleman yetiştirmek için ayrıca bir amaç haline gelmiştir.

Canan Yılmaz Akademi olarak biz; alanında uzman, işinde başarılı, kendine güvenen Güzellik Uzmanı açığını azaltmak ve sektöre yeni iş partnerleri kazandırarak aynı zamanda sektörün güvenirliliğini ve marka imajını da arttırmayı kendimize misyon edindik.

Eğitimlerimiz, 826 saat, 6 ay sürmekte ve hafta içi ve hafta sonu olmak üzere farklı zaman seçenekleri de sunulmaktadır.
Herkes Güzellik Uzmanı Olabilir mi?
Günümüzde her alanda olduğu gibi güzellik sektöründe de uzman bir estetisyen olmak için bazı koşullar gerekmektedir.

Öncelikle MEB’e bağlı kurumlardan eğitim alınmalı ve alanında uzmanlaşmış eğitmenlerden, doktorlardan biyologlardan tüm teorik ve uygulama dersleri eksiksiz alınmalı ve yine MEB onaylı sertifika ile bu eğitim belgelenmelidir.

Öncelikle insan anatomisini ve yapacağımız uygulamaların tüm ayrıntılarını bilmeli ve uygulamalarımızı bilinçli olarak yapmalıyız.

İyi bir eğitim alır, kendimizi geliştirirsek Güzellik Uzmanı olarak çok güzel yerlerde çalışır veya kendi işyerinizi açabilirsiniz.

Bizden alacağınız MEB onaylı sertifika dünyada tüm Dünyada geçerli ve tek belge ile iş yeri açma imkânına sahip olursunuz.

Canan Yılmaz Akademi; iş bulma konusunda güçlü marka referansı ile sizi bir adım öne taşıyacaktır. Ayrıca kendi işinizi kurma noktasında cihaz alımından, personel yetiştirmeye kadar her konuda size destek olmaya devam etmektedir.

Kurs bittikten sonra nerelerde çalışabilirim?

Güzellik Uzmanlığı Kursu’nu bitirdikten sonra Güzellik Merkezlerinde, hastanelerin bakım bölümlerinde, tıp merkezlerinde, SPA merkezlerinde, otellerin cilt sağlığı ve vücut bakımı bölümlerinde, kuaför ve güzellik salonlarında, kozmetik satış firmalarında ve eğitim kurumlarında uzman eğitmen olarak çalışabilirsiniz.

Ayrıca kurs katılımcılarımız kendi yeteneklerine göre uzmanlaşmak istedikleri bölümlerden eğitim alabilirler. Bunlar; profesyonel makyaj, masaj, el-ayak bakımı, kozmetik satışı, kalıcı makyaj, protez tırnak, plastik makyaj gibi eğitimlerdir.

Bir yanıt yazın

Yorumlar

 • Zuhal 21 Temmuz 2023 at 06:14

  İşinde son derece başarılı bir numaralı güzellik uzmanı diye bilirim 😘

  • Canan Yılmaz 13 Aralık 2023 at 18:49

   Teşekkür ederiz sevgiler

 • Ayten 9 Kasım 2023 at 00:23

  Kurs için ayrıntılı bilgi rica ediyorum.

 • d 14 Aralık 2023 at 11:43

  d